Hakkımızda

Artipara.com Nedir?

Günlük hayatta, tüketici kredileri konusunda medya ve diğer iletişim araçları vasıtası ile çeşitli tekliflerle karşılaşıyoruz.

Bu teklifleri birbirleri ile karşılaştırabilecek düzeye getirmek, pazarlık yapmak, hangi bankanın daha uygun koşullarda kredi verdiğini anlamak için araştırma yapmak ve bunların içinden en düşük maliyetli krediyi seçmek uzun süren, karmaşık ve zaman alıcı bir iştir.

Artipara.com olarak, "Bir Tıkla En İyi Kredi, Daima" sloganı ile yola çıktık. Tüketicilerin en düşük maliyetle kredi edinme isteklerini gerçekleştirmek için krediye erişimi hızlı, basit ve kişiye özel hale getiriyoruz.

Kredi pazarındaki genel oranların, liste fiyatları devrinin kapandığını ve kişiye özel, kişinin kredibilitesini dikkate alan oranlarla fiyatlama yapılmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bu düşünceyle pazarın işleyişinde yeni bir akımı başlatmak istiyoruz.

Artipara.com Ne Yapar?

Bankalar dönemsel olarak mevduat yapılarına veya kredi pazarlama politikalarına bağlı olarak faiz oranlarında ciddi indirime gidebilirler; bu indirimleri yakalayabilmeniz için olabildiğince çok bankadan teklif almalısınız.

Artıpara, bu teklifleri bir tıkla almanızı sağlayarak zaman ve para tasarrufu sağlar. Teklifleri, toplam maliyet üzerinden birbirleri ile karşılaştırarak en düşük olandan en yükseğe doğru sıralar.

Artıpara, ihale usulü ile bankaların biribiri ile daha iyi teklif verebilmek için yarışmasını sağlar. Böylelikle en iyi teklifi mi aldım yoksa zarar mı ettim diye düşünmezsiniz, internetten araştırma yapmaya ya da banka banka dolaşıp teklif toplamanıza gerek kalmaz.

Artıpara, kredi borçlarınızı ödeyebilmeniz için bütçenizi yönetmede size gerekli araçları sunar. Harcamalarınızı planlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Artipara.com Hizmetleri Ücretli midir?

Artıpara, tüketicilere sunduğu hizmetlerden ücret talep etmez. Gelirlerini, kredi veren kurumların ödeyeceği hizmet bedeli üzerinden elde eder.

Artipara.com'u Neden Kullanmalıyım?

Yıllardır çalışıp bir miktar para biriktirdiniz ve ev alacaksınız ancak henüz alacağınız evin tamamını ödeyebilecek finansal güce sahip değilsiniz, zaten kim sahip ki, toplumumuzun çok büyük bir kısmı hayatı boyunca bir ev alabilmek için çalışıyor desek hiç de abartmamış oluruz.

Hatta öyle ki dünyadaki örneklere baktığımızda da insanların 30 yıllık ipotekli kredi ile ev alıp hayatları boyunca borç ödediklerini biliyoruz. O halde siz de günün birinde özellikle ev veya araba almak istediğinizde başkalarının parasını kullananlar kervanına katılmak durumunda kalacak ve kredi arayışınızı başlatacaksınız.

Finansal sistemin katalizör oyuncuları olan bankalar olmaz ise ekonomik hayatın durduğuna şahit olabiliriz, henüz çok yakın bir tecrübe olan Yunanistan ‘a bakalım, bankacılık sistemi çökünce tüm ekonomik hayat işlemez hale geldi. İnsanlar paralarını çekemedi, maaşlar yatamadı, para yollama para alma işlemi tamamen durdu böyle olunca da ekonomik hayatın kan akışı olan para akışı durdu ve hayat sekteye uğradı. Dolayısıyla bankaların kar yapmaları ve sorunsuz olarak sistemin işleyişine olan katkılarını sürdürmeleri kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

Öte yandan insanların en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacı için dahi başkalarının paralarını kullanmaya ihtiyaç duymaları ve üstelik bu paraların ödünç verme fiyatlarının (faiz) çok yüksek olması bugünün ekonomik sisteminde karşılaştığımız temel haksızlıklardan biridir.

Ayrıca bugün kredi faiz oranlarına baktığımızda oranların kişisel kredibilitelerden ziyade toplu olarak yayınlanan ve herkes için geçerli olan oranlar olduğunu görüyoruz, oysa sizler yıllardır çalışıp kazandığınız paralarla borçlarınızı düzenli ödediniz, iyi bir kariyer yaptınız ve düzenli ve iyi bir gelir seviyesine ulaştınız dolayısıyla sizin kalabalıktan ayrılıp durumunuza özel, daha düşük bir faiz almaya hakkınız yok mu? Elbette var, Artipara.com, bu sorunlu Pazar görünümünde kredi kullanıcılarının yanında yer alarak faiz oranlarının olabilecek en alt düzeylere indirilmesi için kuruldu.

Temel olarak yaptığımız şey çok basit, size tamamen ücretsiz bir platform sağlıyoruz, bu platformu kullanarak kredi ihtiyacınızı Artipara.com’da yayınlıyorsunuz ve bankaların bu ihtiyacınız için yarışmalarını ve açık eksiltme usulüyle faizleri indirmelerini bekliyorsunuz. Böylece bir taşla birkaç kuş vurmuş oluyorsunuz;

 1. Bankalar size kredi verebilmek için faizlerinde indirime gitmek için yarışıyorlar,
 2. Internette site site dolaşıp her bankanın oranı nedir diye araştırma yapmak zorunda kalmıyorsunuz,
 3. TC kimlik numaranıza özel, sizin durumunuza özel faiz oranı elde edip maliyetlerinizi düşürüyorsunuz,
 4. Gelen tekliflerden beğendiğinizi seçip herhangi bir şubeden kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Hayatı karmaşık yapmanın anlamı yok, Artıpara'ya gel ihale aç ve bekle. Basit herzaman daha iyidir.

Umarız kredi arayışınızda Artıpara kullanacak ve hayal ettiğiniz eve, arabaya veya ihtiyaçlarınıza en düşük, en uygun, en ucuz faiz ve maliyetlerle ulaşacaksınız.

Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik

Bu web sitesini (Kısaca "Site" olarak anılacaktır) kullanmadan önce mutlaka aşağıda yazılı site kullanım koşullarını okuyunuz. İşbu Web Sitesi Kullanım Koşullarını (Kısaca "Site Kullanım Koşulları") kabul etmediğiniz taktirde Site'yi kullanmaktan vazgeçiniz. Bu sitedeki herhangi bir sayfaya ve burada verilen bilgilere erişmiş herkes aşağıdaki kullanım koşullarını peşinen ve hiçbir istisnası olmaksızın kabul etmiş sayılır.

 1. Site'nin sahibi Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 45/A İzmit/Kocaeli adresinde mukim Artıpara Bilişim Teknolojileri A.Ş. (bundan böyle kısaca "Artıpara.com" olarak anılacaktır) olup, Site'de sunulan hizmetler Artıpara.com tarafından sağlanmaktadır. Site sahibi bu Site'de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları, içeriği, Site'yi, Site kullanma koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
 2. Bu Site'de sunulan hizmetlerden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlananlar veya herhangi bir şekilde Site'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Site Kullanım Koşulları'nı Artıpara.com dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak Site'de yayınlanacak ve yayınlandığı tarihte geçerli olacaktır. Artıpara.com tarafından işbu Site Kullanım Koşulları'nda yapılan her değişikliği Site hizmetlerinden yararlanan ve Site'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi önceden kabul etmiş sayılmaktadır. Web sitesine erişerek veya bu siteyi kullanarak, bu koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve bu koşullara bağlı olacağınızı, geçerli tüm yasa ve düzenlemelere uyacağınızı kabul edersiniz. Bu koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen bu Web sitesini kullanmayınız.
 3. İşbu Site Kullanım Koşulları 01.03.2016 tarihinde Web Sitesi üzerinden yayınlanarak; Site'yi kullanan herkes için erişimi mümkün kılınıp yürürlüğe konmuştur. İşbu Site Kullanım Koşulları ayrıca, Artıpara.com hizmetlerinden yararlanacak olan KULLANCILAR'la ve iş ortaklarıyla yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.
 4. Sitenin amacına uygun olarak kullanılmasını güvence altına almak için Artıpara.com, aynı T.C. kimlik no ile belli bir periyotta birden fazla ihale açıldığını belirlemesi durumunda tekrarlanan ihale başvuru taleplerini işleme almama ya da ücret talep etme hakkını saklı tutar.

TANIMLAR

 1. Site: Artıpara.com tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan web sitesini;
 2. KULLANICI(LAR): Site'ye çevrimiçi (on-line) ortamdan erişen her gerçek ve tüzel kişi(ler)i;
 3. LİNK(LER): Site üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden Site'ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı(lar)ı;
 4. İÇERİK(LER): Site ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, rakam, fiyat v.b görsel, yazınsal ve işitsel imgeleri ifade eder.

GENEL HÜKÜMLER

 1. Artıpara.com, Site dâhilinde erişime açtığı hizmetler ve İÇERİKLER'den hangisinin ücrete tabi olacağını hangisinin ücretsiz olarak sunulacağını belirlemekte tamamen serbesttir. Fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.
 2. Site dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı Artıpara.com'un, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, Artıpara.com çalışanlarının ve yöneticilerinin, Artıpara.com yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel nesnelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Artıpara.com, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve İÇERİKLER'in güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.
 3. Artıpara.com'un sunduğu hizmetlerden yararlananlar ve Site'yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi/kurumsal amaçlarla Site üzerinden işlem yapabilirler. KULLANICILAR'ın, Site dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her KULLANICI, Artıpara.com ve/veya başka bir üçüncü şahsın haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir iş ve eylemde bulunmayacağını; yazılı, görsel ve işitsel bilgileri açıklamayacağını, Artıpara.com'a açıkladığı her türlü yazılı, görsel ve işitsel bilginin Artıpara.com'a açıkladığı sırada her türlü biçimde kullanılması, işlenmesi, saklanması, açıklanması ve üçüncü kişilere karşı ifşa edilmesi konusunda Artıpara.com'un münhasır hak sahibi olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. KULLANICI, Site dâhilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Artıpara.com ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.
 4. KULLANICILAR, Artıpara.com'a Site dâhilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Artıpara.com, KULLANICILAR tarafından Artıpara.com'a iletilen veya Site üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve İÇERİKLER'in doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.
 5. KULLANICILAR, Site'yi kullanarak, Artıpara.com'un, diğer KULLANICILAR'ın ve üçüncü kişilerin aleyhine hiçbir faaliyette bulunmayacaklardır. KULLANICILAR'ın işbu Site Kullanım Koşulları hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri Site üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Artıpara.com'un doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
 6. KULLANICILAR, Site dâhilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, Artıpara.com'un ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarını sarsacak, kişilik haklarına saldırı teşkil edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.
 7. Artıpara.com, işbu Site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, İÇERİK, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. KULLANICILAR, Artıpara.com'un talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri derhal yerine getirmek zorundadırlar. Artıpara.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde doğrudan Artıpara.com tarafından da yapılabilir. Artıpara.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, KULLANICILAR tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen KULLANICILAR'a aittir.
 8. Artıpara.com, Site üzerinden KULLANICILAR tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve KULLANICILAR ve diğer taraflarla yaptığı sözleşmelerin hükümleri doğrultusunda kullanabilir, bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. Artıpara.com aynı zamanda; KULLANICI veya ziyaret edenin kimliğini, adresini, elektronik posta adresini, telefonunu, IP adresini, Site'nin hangi bölümlerini ziyaret ettiğini, domain tipini, tarayıcı (browser) tipini, tarih ve saat gibi bilgileri KULLANICILAR'la, iş ortaklarıyla ve taraflarla yaptığı sözleşmeler kapsamında ve istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla da kullanabilir.
 9. Site üzerinden, Artıpara.com'un kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya İÇERİKLER'e ve/veya dosyalara Artıpara.com tarafından LİNK verilebilir. Bu LİNKLER sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup, ilgili web sitesini veya işleten kişiyi destekleyici veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki LİNKLER vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve İÇERİKLER ile bu LİNKLER vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların İÇERİKLER'i hakkında Artıpara.com'un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

GARANTİNİN REDDİ

 1. Bu Site’nin kullanımından kaynaklanan risk yalnızca size aittir. Tüm malzemeler, bilgiler, ürünler, yazılımlar, programlar ve hizmetler “olduğu gibi” esasıyla, herhangi bir garanti verilmeksizin sağlanır. Artıpara.com yasaların izin verdiği en geniş kapsamda, Mülkiyet Haklarının ve Fikri Mülkiyet Haklarının ihlal edilmeyeceğine dair garantiler ile ticarilik ve belirli bir amaca uygunluk için garantiler de dahil olmak üzere ancak tümü bunlarla sınırlı olmaksızın, açık, zımni, yasal ve başka garantiler vermeyi veya beyanda bulunmayı açıkça reddeder. Hiçbir sınırlama olmaksızın, Artıpara.com bu Site’nin kesintisiz, zamanında, güvenli ve hatasız işleyeceğine dair hiçbir garanti vermez veya taahhütte bulunmaz.
 2. Bu Site içeriğinde geçmişe dönük bilgiler , yorumlar ve görüşler dışında, ileriye dönük beyanlar, tahminler, bilgiler, görüş ve yorumlar da bulunabilir. Artıpara.com bu beyan, tahmin, bilgi, görüş ve yorumların doğruluğunu garanti etmez. Bunların çeşitli yollarla kullanılması nedeniyle uğranılacak zararlardan Artıpara.com, çalışanları, yazarları ve yöneticileri sorumlu tutulamaz. Artıpara.com içeriğindeki hiçbir bilgi, yorum, tavsiye yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.
 3. Malzemeleri, bilgileri, ürünleri, yazılımları, programları veya bu Site’nin hizmetlerini yüklediğinizde veya başka bir şekilde edindiğinizde, bunu yalnızca kendi kararlarınızla ve riski size ait olmak üzere ve bilgisayar sisteminizde oluşabilecek hasarları veya veri kayıpları da dahil olmak üzere, sonuçta ortaya çıkabilecek her türlü hasardan yalnızca sizin sorumlu olacağınız şekilde gerçekleştirdiğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Bazı hukuk düzenleri garantilerin hariç tutulmasına izin vermez, bu durumda yukarıdaki hariç tutulmalar sizin için geçerli değildir.

SORUMLULUKLARIN SINIRI

HİÇBİR KOŞUL ALTINDA Artıpara.com, WEB SİTESİ HİZMETLERİNİN KULLANILMASI YA DA YERİNE GETİRİLMESİNDEN, WEB SİTESİ HİZMETLERİNİN SAĞLANMASI YA DA SAĞLANAMAMASINDAN YA DA WEB SİTESİ HİZMETLERİNDEN SAĞLANAN BİLGİLERDEN DOĞAN YA DA BUNLARLA İLGİLİ OLAN VE SÖZLEŞMENİN YÜRÜTÜLMESİ, İHMAL YA DA DİĞER HAKSIZ FİİLLER ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞEN HERHANGİ BİR ÖZEL, DOLAYLI YA DA NETİCEDE OLUŞAN ZARARDAN VEYA KULLANIM, VERİ YA DA K R KAYBIYLA SONUÇLANAN ZARARDAN (BUNA İŞLERİN KESİNTİYE UĞRAMASI, TASARRUF KAYBI, PROGRAMLARIN KAYBI DAHİLDİR, ANCAK TÜMÜ BUNLARLA SINIRLI DEĞİLDİR) SORUMLU TUTULAMAZ. BU HARİÇ TUTMA VE SORUMLULUKTAN FERAGAT, SÖZLEŞMEYE, GARANTİYE, HAKSIZ FİİLE VEYA DİĞER HERHANGİ BİR YASAL GEREKÇEYE DAYANSA BİLE, TÜM DAVA NEDENLERİ İÇİN GEÇERLİ OLUR.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

 1. Bu Site dâhilinde erişilen veya hukuka uygun olarak KULLANICILAR tarafından sağlanan bilgiler ve bu Site'nin (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birden "Artıpara.com'un Telif Kapsamı" olarak anılacaktır) Artıpara.com'a ait ve/veya Artıpara.com tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır. KULLANICILAR, Artıpara.com hizmetlerini, Artıpara.com bilgilerini ve Artıpara.com'un Telif Kapsamı’nı yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasına Artıpara.com'un hizmetlerine erişim veya kullanım izni vermek hakkına sahip değildirler. İşbu Site Kullanım Koşulları dâhilinde Artıpara.com tarafından özel olarak izin verilen durumlar haricinde, KULLANICILAR, Artıpara.com'un Telif Kapsamı 'nı çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Site’deki hizmetlerden yararlanılması sözkonusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
 2. İşbu Site Kullanım Koşulları dâhilinde Artıpara.com tarafından özel olarak yetki verilmediği hallerde, Artıpara.com; Artıpara.com hizmetlerine, Artıpara.com bilgilerine, Artıpara.com Telif Kapsamı 'na, Artıpara.com ticari markalarına, Artıpara.com ticari görünümüne veya bu Site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

SİTE KULLANIM KOŞULLARI'NDA DEĞİŞİKLİKLER

Artıpara.com, tamamen kendi takdirine bağlı olarak işbu Site Kullanım Koşulları'nı herhangi bir zamanda Site'de ilan ederek değiştirebilir. İşbu Site Kullanım Koşulları'nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşulları KULLANICI'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Artıpara.com işbu Site Kullanım Koşulları ve "Gizlilik Politikası"ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Artıpara.com açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Artıpara.com’nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Artıpara.com'un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, Artıpara.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın Site'ye ve sisteme yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dâhildir.

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Site Kullanım Koşulları'nın uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Site Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere, Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Site Kullanım Koşulları'ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu Site Kullanım Koşulları Artıpara.com tarafından Site içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. KULLANICILAR, işbu Site Kullanım Koşulları hükümlerini Site'yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Artıpara.com, dilediği zaman işbu Site Kullanım Koşulları hükümlerinde değişikliğe gidebilir ve değişiklikler versiyon numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek Site üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. Versiyon (1.0.0)

GİZLİLİK POLİTİKASI

Artıpara.com, kullanıcıların kendisine www.Artıpara.com adlı web sitesi ("Web Sitesi") üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Artıpara.com, kişisel bilgileri, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar ile genel analizler ve kapsamlı demografik analizler dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi'nde çıkabilecek sorunların hızlıca giderilebilmesi için, Artıpara.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Web Sitesi vasıtasıyla Web Sitesi'ne üyelik, ihale açabilmek veya satıcı olma gibi sıfatların kazanılması için kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (TC Kimlik numarası, ad-soyad, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) vermeleri gerekmektedir. Artıpara.com, talep edilen bilgileri Artıpara.com veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılır. Artıpara.com tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web Sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler Artıpara.com ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiki değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Artıpara.com, Web Sitesi içinde başka sitelere link verebilir. Artıpara.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, TC Kimlik numarası, ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. Artıpara.com, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini Artıpara.com'nin işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Aşağıda belirtilen durumlarda Artıpara.com, işbu gizlilik politikası hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar;

 1. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik ve bunun gibi yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının;
 2. Artıpara.com'nin kullanıcılarla yazılı veya verdiği hizmetler dolayısıyla zımni olarak akdettiği sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmasının;
 3. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
 4. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

Artıpara.com, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Artıpara.com, kullanıcılar ve kullanıcıların Web Sitesi'ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Web Sitesi'ni kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Web Sitesi'ni hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Artıpara.com, tarafından Web Sitesi dahilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilen bilgiler, Artıpara.com ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

Artıpara.com, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Web Sitesi'de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Artıpara.com'nun değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Web Sitesi'nde yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.