artıpara blog

Bana Burcunu Söyle Sana Para Durumunu Söyleyeyim

Burçlara inanır mısınız bilmiyorum, ama şu bir gerçek ki birçoğumuz ara sıra da olsa gazetelerin burçlar köşesine göz atarız, çoğu zaman burun kıvırsak da burçların çizdiği genel karakterlerle örtüşen durumların olduğunu da gözlemleriz. Bazılarımız ise burçlarla yatıp burçlarla kalkarlar, öyle ki iş hayatını, özel hayatını burçlara göre düzenleyenler bile vardır.

Burçlara inanıp inanmamak veya ciddiye alıp almamak konusunu sizlere bırakıyoruz, biz para ve burçlar arasındaki ilişki hakkında söylenenleri merak ettiğimiz için bu yazıyı kaleme aldık. İster ciddiye alarak isterseniz de hoş vakit geçirmek için buyurun...

Burç veya ingilizcede Zodiak olarak ifade edilen kavram Ay’ın ve ana gezegenlerin yörüngelerini kapsayan, 360 derecelik açıda düşünülen ve 12 eşit işaretle temsil edilen bir kuşağı ve bu kuşakta bulunan 12 işareti ifade eder.

Diğer taraftan Yıldız Haritası ise bir kişinin doğum anında evrendeki güneş, ay, yıldız ve gezegenlerin bulunduğu konumları gösteren astrolojik bir tablodur. İngilizce’de aynı anlam için Horoscope kelimesi kullanılmaktadır, bu kelime ise Yunancadaki Hora ve Scopos kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Hora ‘nın anlamı zaman ve Scopos’un anlamı da gözleyici’dir.

Yani horoscope doğum anında evrenin gözlemlenmesi ve evrendeki tüm astrolojik oluşumların konumlarının belirlenmesidir. Belirlenen bu pozisyon ile Zodiak kuşağının örtüştüğü yer burcumuzu belirler.

Bu örtüşme, burçları ciddiye alan insanlar için kişinin karakterine ve yaşamına ilişkin ipuçları verir, peki bu örtüşme kişinin parasal, finansal durumu için ne ifade eder, bu konuda neler söylenmektedir şimdi buna bir göz atalım.

Koç Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

21 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında doğanların girdiği Koç Burcu kişilerinin finansal açıdan riski seven kişiler olduğu söylenir. Girişimci ruhlu, riski seven, özgürlüğüne düşkün olduğu için ufak olsun benim olsun mantığı ile kendi işini yapmak isteyen, para kazanmak için riskli yollara başvurmaktan çekinmeyen özellikleri bulunduğu şeklinde yorumlar oldukça fazladır.

Eğer Koç Burcu iseniz ve bu özellikleri taşıdığınıza inanıyorsanız, finansal olarak biraz daha dikkatli olmanızda fayda var diyoruz, mutlaka bütçenizi yapın ve bir B planınız olsun.

Boğa Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

21 Nisan - 21 Mayıs tarihleri arasında doğanların girdiği Boğa Burcu kişilerinin finansal konularda oldukça planlı, tedbirli ve sabırlı olduğu söylenir. Bütün burçlar arasında para yönetimi konusunda en başarılı burç olarak gösterilir. Borç almaktan da vermekten de hoşlanmadığı, finansal olarak kendi ayakları üzerinde durabilecek kaynakları yaratmakta becerikli olduğu şeklinde yorumlar oldukça fazladır.

Eğer Boğa burcu iseniz artipara’nın bütçe aracını ilk kullananlardan biri siz olacaksınız demektir.

İkizler Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

22 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında doğanların girdiği İkizler Burcu kişilerinin diğer konularda olduğu gibi finansal konularda da uzun uzun düşünüp plan yapması beklenmez. Sürekli değişen düşünceleri gibi paraya bakışı ve parayla ilişikisi de zaman zaman değişiklik gösterdiği söylenir.

Aslında rakamlarla arası iyi olan İkizlerin para ile ilişkisini bir çerçeveye oturtması durumunda bütçesini ve finansal durumunu iyi kontrol eden bir yapıya geçmesi çok kolaydır.

Yengeç Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

23 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların girdiği Yengeç Burcu kişilerinin sezgileri ve iç güdülerinin çok yoğun olduğu dolayısıyla ekonomik trendlerdeki değişiklikleri önceden anlayabilme potansiyeline sahip oldukları söylenir.

Finansal konularda dikkatli ve planlamada başarılıdır. Güvenliğine düşkünlüğü günlük ihtiyaçlarını karşılamak konusundaki hassaslığı, emlak ve arsa gibi yatırım araçlarını tercih etmesine sebep olur.

Aslan Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanların girdiği Aslan Burcu kişileri bonkördür, lükse düşkündür ve para biriktirmek konusunda sıkıntı yaşarlar. Genel olarak gücü seven Aslan burcu parayı da en önemli güç kaynaklarından biri olarak görür. Başkalarına yardım etmeyi severken kendisi muhtaç duruma düşmekten hiç hoşlanmaz, risk almayı sever.

Aslan burcundaki kişilerin mutlaka bütçelerini yapıp harcamalarını sürekli gözetim altında tutmaları ve lüksten/israftan olabildiğince kaçınmaları finansal durumlarında zora düşmemeleri için yeterli olacaktır.

Başak Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğanların girdiği Başak Burcu kişileri risk almaktan hoşlanmaz, para ile ilişkileri dengeli ve istikrarlıdır. İnce hesaplar yapmayı severler bu nedenle de yatırımlarında başarılı olurlar. Sadece bugünü düşünerek hareket etmezler, yarını da düşünür ona göre hazırlık yaparlar.

Başak burcu kişilerin bütçe ile araları iyidir, bütçelerini en azından kafalarında yapmayı severler ancak birçok başak burcunun kişisel bütçelerini çeşitli vasıtalarla oluşturup, takip ettiği görülür.

Terazi Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğanların girdiği Terazi burcu kişileri hayatlarında dengeyi tutturmaya çalışan, dengeli olmayı seven kişiliklerdir. Bu nedenle finansal alanda da harcamaları ve gelirleri arasında dengeli olmaya özen gösterirler. Sanat ve görselliklerden hoşlanan Terazi burcunun yatırım araçları arasında favorileri değerli madenler, taşlar ve sanat eserleridir.

Diğer yandan lüksü seven Terazi burcu kişilerinin dengeden uzaklaşma ve finansal kontrollerini kaybetme riskleri de vardır.

Akrep Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

23 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında doğanların girdiği Akrep Burcu kişilerinin kararlılık özellikleri güçlüdür, belirledikleri amaçlar çerçevesinde ilerlerler. Finans konusunda da analitik düşünür, hedef koyar ve bu hedeflere uygun harcamalar ve yatırımlar yaparlar.

Akrep burcu doğal bir bütçeçidir, bütçesini yapar ve takip eder. Yatırımları konusunda uzun vadeli düşünür, zor dönemlerde sabırlı olmayı becerebilir.

Yay Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğanların girdiği Yay Burcu kişilerinin iyimserlik karakterleri finansal konularda da onları iyimser düşünmeye iter, ellerinde para olduğunda harcamaktan çekinmezler, parasız kaldıklarında ise bu onları çok rahatsız etmez. İyimserlik özellikleri yatırımları konusunda dikkatli olmalarını gerektirir zira iyimser düşünmeleri riskli yatırımlar yapma eğilimini körükler.

Bütçelerini yapıp biraz daha somut ve objektif olarak finansal durumlarını yönetmelerinde fayda olduğu söylenir.

Oğlak Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

22 Aralık – 21 Ocak tarihleri arasında doğanların girdiği Oğlak Burcu kişileri ihtiyatlı ve tedbirli olmayı severler dolayısıyla yatırımlarında risk almaktan hoşlanmazlar. Finansal durumlarına önem verir, hesap kitap yaparak hedeflerine ulaşmak için çalışırlar.

Kendi işinden ziyade sağlam bir işte çalışarak para kazanmayı tercih ederler. Kazandıkları parayı dikkatli harcar riskten uzak dururlar.

Kova Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

22 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında doğanların girdiği Kova Burcu kişilerinin parayla hiç işi olmaz, yani daha doğrusu çok humanist, bireysellikten uzak, yardımsever ve adalet duygusu yüksek bir burç olduğundan kişisel finansına yeterince önem vermez. Böyle olunca zaman zaman finansal olarak başı derde girer, harcamalarını karşılayacak gelir yaratmakta sıkıntı çekebilir.

Kova burcu kişilerinin mutlaka bütçe yapıp, parasal durumlarını düzenli olarak takip etmesi gerekir, bütçe onlar için pek sevmedikleri para ile bir bağ kurmak açısından önemlidir.

Balık Burcu’nun Para ve Finansla İlişkisi

20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğanları girdiği Balık Burcu kişileri Zodyak kuşağında anti maddeci olarak tanınırlar. Hayalleri ile yaşamayı sever, ancak parasal açıdan bu kendileri için tehlikeli olur. Başkalarının ihtiyaçlarına karşı gösterdiği hassaslığı kendilerinden sakınırlar. Finansal durumlarındaki bozulmayı çoğu zaman farketmezler ta ki ellerinde para kalmayıp çok zor duruma düşene kadar.

Bütçe ve yatırım konusunda düşünmelerini sağlamak için bir miktar eğitim ve zorlanmaya ihtiyaçları vardır.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.