facebook pixel

Bireysel Kredi Müşterileri Döviz ya da Dövize Endeksli Kredi Kullanabilir Mi?

Türkiye’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yasal olarak sadece TL kredisi kullanabilirler. Bireysel kredi müşterilerine, 2008 yılında yapılan yasal mevzuat değişikliklerine göre döviz veya dövize endeksli kredi kullandırılması yasaklanmıştır.

Döviz Kredileri

İhracat veya ihracat sayılan satışlar ile döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı amacıyla, ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi şartı ile kullandırılan kredi türüdür. İhracat finansmanında kolaylık sağlamayı hedefleyen döviz kredilerinde, ihracat taahhüdü yerine getirildiğinde vergi, resim, harç ve KKDF muafiyeti söz konusudur.

Firmanın ihracata yönelik çalışıyorsa Döviz Kredisi kullanarak finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Döviz Kredileri, Kobiler ve Ticari Firmalar tarafından kullanılabilir.

Dövize Endeksli Krediler

Döviz kredilerinden farklı olarak, ihracat taahhüdü aranmaksızın döviz olarak borçlanılan ancak Türk Lirası olarak kullanılan, riskin döviz olarak takip edildiği kredi türüdür.

Döviz kredisi kullanamayan ancak döviz cinsinden gelir elde etme kapasitesi olan firmalar, ticari faaliyetlerindeki finansman ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilirler. Dövize Endeksli Krediler, Kobiler, Ticari Firmalar ve Kurumsal Şirketler tarafından kullanılabilir.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl