artıpara blog

Borç Transferi Kredisi

Birden fazla bankaya olan kredi /kredi kartı borçlarını tek bir ihtiyaç kredisi altında toplama işini gören, bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerinden biridir.

  • 48 aya varan vade seçenekleri ve esnek ödeme planları imkanı sunar.
  • Kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek noktadan ödeme imkanı sunar, takip edilecek tek bir ödeme tarihi demektir.
  • Bankaya bağlı olarak değişmekle birlikte Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarının transferinde kullanılır.
  • Borç transferi kredisi kullandığınız banka, mevcut borçlarınızın olduğu bankalara EFT yolu ile borç tutarlarınızı transfer ederek borçlarınızı kapatır.

Borç transfer kredisi ile daha esnek ödeme planına sahip olurken ödeme yapacağınız toplam tutar büyük ihtimalle artar. Faiz oranları avantajlı olsa bile dosya , sigorta gibi ilave masrafları ödemeniz gerekebilir. Ancak mevcut borçlarınız için ödediğinizden daha düşük maliyetli bir kredi bulursanız bu durum değişebilir tabi ki. Kredi alırken iyi araştırma yapmanız önemli, transfer kredisi hizmetini veren tüm bankaların faiz oranları ve maliyetlerini karşılaştırmakta fayda var.

Borç Yapılandırma ile Borç Transferi Farklı mıdır?

Her ikisi de ödeme güçlüğü çekilen kredi ve kredi kartı borçları için bankalarla görüşerek yeni ve daha kolay ödenebilecek bir plan hazırlanması esasına dayanır. Yeniden yapılandırmada, daha çok mevcut borcun olduğu banka ile görüşülerek yeni bir plan hazırlanır. Konut kredilerinde borç yapılandırma daha çok tercih edilir. Borç transferinde ise, genellikle bir ya da birden fazla bankada bulunan borçlar kapatılarak başka bir bankada borçlar yeni bir kredi ile tek yerde toplanır.

Borç transferi ile hedeflenen birkaç bankaya dağılmış olan borcun tek elden ödenebilmesini sağlamaktır. Bankalar yaptıkları kampanyalar ile farklı borç transfer kredisi faiz oranları ve kampanya koşulları sunmaktadırlar. Borç transferinde de en uygun maliyetli krediyi bulabilmek için karşılaştırma yapmak önemli. Kredi maliyetini etkileyen faktörlerden bir tanesi de müşteri skoru olarak tabir edilen kredibilite. Bankalar sizin kredibilitenize göre de farklı faiz oranları sunmaktadırlar. Bankaların düzenledikleri borç transfer kampanyalarını, artıpara.com kampanyalı krediler bölümünde bulabilirsiniz.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.