facebook pixel

Borçlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Borçlanmaya karar verdi iseniz ya da karar aşamasındaysanız:

  • Borçlanarak elde edeceğiniz şeyin gelecekte değerinin artıp artmayacağını tartın.
  • Bütçenizi yaptığınızdan emin olun; bunun için gelirleriniz, giderleriniz , borçlarınız ve varlıklarınızı bilmeniz gerekir. Düzenli ve düzensiz giderlerinizi tahmin etmeye çalışın, bunları kullanımı kolay, anlaması kolay, takip etmesi kolay bir bütçeleme aracına girmeniz ve konsolide etmeniz gerekir. Bu araç basit bir excel tablosu olabilir.
  • Kullanacağınız kredinin ödeme vadesini ve aylık ödeyebileceğiniz tutarı bütçe dahilinde belirleyin. Gerçekçi bir ödeme planı ile ödeme vadesinin minimum olmasına özen gösterin.
  • Borç ödeyeceğiniz dönemde kısabileceğiniz masraflar olup olmadığına bakın.
  • Kazancınız hangi para biriminde ise o para biriminden borçlanın, kur değişimlerinden doğabilecek riskleri almayın.
  • Kredi kullanacağınız bankayı seçerken araştırma yapın, sadece ödeyeceğiniz faiz oranına değil toplam maliyete bakın. Aynı şeyi karşılaştırdığınızdan emin olun, bazı bankaların faiz oranları düşük olmakla birlikte masraf ve sigorta ödemeleri daha yüksek olabilir. O nedenle toplam geri ödeme tutarını kontrol edin.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl