facebook pixel

Eşinizin Kredi Notu Kredi Başvurunuzu Etkiler Mi?

Kredi başvurusunda bulunacakların bilmesi gereken konulardan biri de eşlerinin ya da birlikte yaşadığı anne , baba, çocuk gibi başvuru esnasında gelir durumunu belgeledikleri aile bireylerinin(hane halkı) kredi sicillerinin başvurularına etki edebileceğidir.

Eğer düşük tutarlı bir ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacaksanız sizin kredi notunuz ve geliriniz başvuruda bulunduğunuz banka için değerlendirme yapmada yeterli olabilir. Bu durumda eşinizin kredi notu değerlendirmeye alınmayabilir ya da alınsa bile istediğiniz kredi tutarı az olduğu için eşinizin kredi notu düşük olsa dahi kredi başvurunuz kabul edilebilir. Bununla birlikte, eşinizin yasal takipte olan kredi borçları varsa, kredi talebinizin geri çevrilme ihtimali artar.

Konut kredisi başvurularında hem aile bireylerinin ortak gelirleri hem de gelir sahiplerinin kredi sicilleri önem taşır. Kredi veren kurumlar, eşin kredi notunu ve gelirini incelemektedirler. Konut kredisinde, tutar yüksek olacağından eşin ve varsa diğer aile bireylerinin gelirlerini belgelemeleri, bankanın kredi borcunuzu düzenli ödeyip ödeyemeyeceğinizi değerlendirmesi açısından gerekli olacaktır. Eğer eş ya da gelir beyan ettiğiniz diğer aile bireylerinin kredi notu düşük ise ya da onlar üzerinde devam eden başka bir kredi ödemesi varsa ,bunlar başvurunuzun değerlendirilmesinde etkili olacaktır. Eğer hem geliriniz hem de kredi notunuz yeterince yüksek ise bu durumda eşinizin kredi notunun düşük olması kredi başvuru sürecinizi olumsuz yönde etkilemeyebilir.

Kredi başvurusu yapmadan önce hem kendinizin hem eşinizin kredi notunu öğrenmek ve eğer notunuz düşükse bu notu düzelttikten sonra ya da varsa açık bir yasal takip onu kapattıktan sonra başvuruda bulunmanız lehinize olacaktır. Kredi sicilinizi etkileyen unsurlardan bir tanesi de, reddedilen kredi başvurularıdır.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl