facebook pixel

Evin Tamamını Peşinatsız yani Kredi ile Almak Mümkün Müdür?

Yasal düzenleme gereği kullanılabilecek maksimum kredi tutarı ekspertiz değerinin %75’i oranındadır. Yani evin değerinin %25 ‘ine denk gelen tutarın nakit olarak elinizde olması gerekir.

Eğer bu tutara sahip değilseniz, biriktiremeyeceğinizi düşünüyorsanız ya da beklemek istemiyorsanız ve evin tamamına kredi almak istiyorsanız yapılabilecekler şunlardır:

İpotek göstermek: Bazı bankalar krediye uygun bir başka konutun ipotek olarak gösterilmesi durumunda konutun değerinin tamamına kredi kullandırabilmektedir. Kendinize ya da ailenize ait ikinci bir konut ile birlikte almak istediğiniz evin %100 değeri kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu tip krediler, %100 mortgage, peşinatsız ev/konut kredisi, peşinatsız mortgage olarak isimlendirilmektedir.

Bu yöntem tercih edilirse ikinci bir ev söz konusu olduğundan ekspertiz ve dosya masrafları artacaktır. Banka bu durumda ek faiz oranı ve veya özel dosya masrafı isteyebilir.

İhtiyaç kredisi kullanmak: Konut kredisi ile birlikte ihtiyacınız olan nakit para için ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Konut kredisini veren banka aynı zamanda ihtiyaç kredisi de vermek istemeyebilir. Bu durumda farklı bankadan kredi başvurusunda bulunmanız gerekebilir. İki kredi almak kredi kullanacağınız bankaya bağlı olarak ilave maliyetler doğurabilir.

Kredi kullanmaya karar vermeden önce bütçenize uygun aylık ödeme planlarınızı yapmanızı öneririz. Bu planları yaparken de gerçekçi olmak ve tasarruf tedbirlerini uygulamaya koymak çok önemlidir. İyi bir bütçe planlaması yapmadan yüksek miktarda aylık kredi ödemesi sizi sonradan ciddi sıkıntılara sokabilir.

Umarız istediğiniz eve en kısa zamanda kavuşursunuz. Eğer kararınızı verdiyseniz size özel hem konut hem de ihtiyaç kredisi faiz oranlarını artıpara.comda görebilirsiniz.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl