facebook pixel

İhtiyaç Kredilerinde Ortalama Faiz Oranları

İhtiyaç kredileri, konut ve taşıt kredilerinden farklı olarak teminatı olmayan kredilerdir bu nedenle faiz oranları konut ve taşıt kredilerine oranla daha yüksektir.

Son on senenin ortalama faiz oranlarına baktığımızda en yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranı %26.3 ile 2009 yılı başında oluşmuş en düşük oran ise %11.8 ile 2013 yılı ortalarında oluşmuştur. Trende ilişkin grafiği aşağıda bulabilirsiniz.

Nisan 2016 itibariyle piyasadaki ortalama ihtiyaç kredisi faiz oranı %17.6 seviyelerindedir. Bu oran son on yıllık ortalama olan %17.2’ye çok yakındır. İhtiyaç kredilerinde kredi alıp almama kararı faiz oranlarının seviyesinden ziyade ihtiyacın aciliyeti ile alakalıdır ancak yine de faiz oranlarının seviyesini bilmekten bir zarar gelmez.

İhtiyaç kredileriniz için de konut ve taşıt kredilerinde olduğu gibi artipara.com'da ihale açarak en düşük oranı elde ettiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz.

ihtiyaç kredisi yıllık faiz oranları trendi

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl