artıpara blog

İhtiyaç Kredilerinde Teminatlar

Teminat , kredi borcunun ödenmemesi riskine karşın , bankalar ya da finansman kuruluşlarına borcu tahsil edebileceklerine dair verilen garantidir. Kullanılmak istenen kredi tutarına bağlı olmakla birlikte, ihtiyaç kredileri için bankalar genelde teminat talep etmez.

Ancak kişinin düzenli bir geliri yoksa ya da toplam kredi borcu yüksek ise ya da başka bir nedenle bir risk görülmüşse bankalar teminat talep edebilir. Kredi başvurusunun değerlendirilmesi sonrasında bankanın gerekli görürse isteyebileceği teminatlar şunlardır:

  • Kefil
  • Mevduat rehini
  • Taşınır veya taşınmaz mal rehini

Düşük tutarlı ihtiyaç kredileri için banka teminat olarak kefil isterken yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri için ipotek teminatı isteyebilir. Bu durumda, kendinize veya yakınınıza ait bir mal varlığını (ev, arsa , taşıt gibi) teminat olarak göstererek nakit ihtiyacınızı uzun vadede ödeme koşulu ile giderebileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi , bir teminat karşılığında gerçek kişilere verilen bir kredi türüdür. Uzun vadeli ve yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri ipotek karşılığı olarak verilmektedir.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.