facebook pixel

İhtiyaç Kredilerinde Teminatlar

Teminat , kredi borcunun ödenmemesi riskine karşın , bankalar ya da finansman kuruluşlarına borcu tahsil edebileceklerine dair verilen garantidir. Kullanılmak istenen kredi tutarına bağlı olmakla birlikte, ihtiyaç kredileri için bankalar genelde teminat talep etmez.

Ancak kişinin düzenli bir geliri yoksa ya da toplam kredi borcu yüksek ise ya da başka bir nedenle bir risk görülmüşse bankalar teminat talep edebilir. Kredi başvurusunun değerlendirilmesi sonrasında bankanın gerekli görürse isteyebileceği teminatlar şunlardır:

  • Kefil
  • Mevduat rehini
  • Taşınır veya taşınmaz mal rehini

Düşük tutarlı ihtiyaç kredileri için banka teminat olarak kefil isterken yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri için ipotek teminatı isteyebilir. Bu durumda, kendinize veya yakınınıza ait bir mal varlığını (ev, arsa , taşıt gibi) teminat olarak göstererek nakit ihtiyacınızı uzun vadede ödeme koşulu ile giderebileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi , bir teminat karşılığında gerçek kişilere verilen bir kredi türüdür. Uzun vadeli ve yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri ipotek karşılığı olarak verilmektedir.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl