facebook pixel

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

İhtiyaç kredisi acil ihtiyaçlarınız için, evlilik, tatil, eşya yenileme, eğitim ve benzeri ihtiyaçlarınızı finanse etmek için başvurabileceğiniz bir kredi türüdür.

Üzerinde TC Kimlik numarası yazılı bir nüfus cüzdanı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı yerine pasaport veya ehliyet de kullanabilirsiniz ancak bunların üzerinde TC kimlik numarasının yazılı olması gerekmektedir.

Krediyi alacağınız bankanın müşterisi iseniz adresinize ilişkin bir belge istenmeyecektir ancak müşterisi olmadığınız bir bankaya ihtiyaç kredisi için başvuruyor iseniz adresinizi teyiden ikametgah belgesi veya adınıza kayıtlı bir fatura örneği istenecektir.

Bunun dışında gelir durumunuzu gösteren belge veya belgeler istenecektir bunlar yaptığınız işe göre aşağıdakiler olabilir;

  • Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı: 2 aydan eski olmayan bir adet Güncel Bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşınızda haciz/kesinti olup olmadığına dair bilgilerinizi içeren son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile imza sirküleri
  • Emekli iseniz Emekli Belgesi: Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi / Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı
  • Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi / Güncel işletme hesap özeti
  • Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi
  • Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri: Kiraya Konu Gayrimenkul Tapusu, 2 yıldan eski olmayan Kira Kontratı ve 2 aydan eski olmayan bir adet Kira Tahsilatına İlişkin Belge
  • Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı: Başvuru tarihinden sonra alınmış Faiz Geliri Belgesi
  • Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi: Çiftçilik Belgesi ve Zirai Kazancı Gösterir Belgesi

Özel sektörde çalışanlardan bazı durumlarda SGK hizmet dökümü istenebilmektedir, bazı durumlarda ise bankalar SGK gelir teyidini kendi imkanları ile yapmaktadırlar.

İhtiyaç kredisinde zaman zaman hayat sigortası yapılması istenmekle beraber hayat sigortası daha çok konut kredisinde zorunlu olarak karşımıza çıkan bir sigorta türüdür, birçok banka ihtiyaç kredisinde bunu zorunlu tutmayacaktır.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler genel bilgiler olup her bankanın başvuru sırasında istedikleri evraklar farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle başvuru sırasında isetenen belgeleri bankanızla teyid etmenizde fayda bulunmaktadır.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl