facebook pixel

İpotekli İhtiyaç Kredilerini Finansman Yapımızı Düzeltmede Nasıl Kullanabiliriz?

İpotekli ihtiyaç kredileri normal ihtiyaç kredisi kategorisi altında verilen ancak normal ihtiyaç kredisinden farklı olarak kredi karşılığında gayrimenkul bir varlığın teminat olarak gösterildiği, ipotek edildiği bir kredi türüdür.

Maksimum vadesi normal ihtiyaç kredisi ile aynı yani 36 aydır ancak ipotekli ihtiyaç kredisinin tutarı normal ihtiyaç kredisine göre çok daha yüksek olabilir, tam olarak ifade etmek gerekirse maksimum tutar ipotek edilecek gayrimenkulün değerinin %75’i kadar olabilir.

Genellikle ipotekli ihtiyaç kredisinde teminat veya ipotek olarak kabul edilen gayrimenkuller konut veya işyeridir. Kredi başvuru şartları ve istenen belgeler genellikle diğer kredilerde olduğu gibidir.

Koşullar

 • 18 yaşından büyük olunmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır.
 • Gelir belgelenmelidir.
 • Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50'sini geçmemelidir.
 • Teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınır.
 • Kredi hayat sigortası yaptırılır.

Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösterir belge:
 • Ücretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
 • Serbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası
 • Şirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi'nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
 • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi
 • Emekliler: Hesap cüzdanı​
 • İpotek alınacak gayrimenkulün tapusu

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanarak aşağıdaki şekilde fayda sağlayabilirsiniz;

 1. Kredi, kredi kartı ve diğer faizli borçlarınızı tek bir yerde birleştirerek hem işlem karışıklığını önleyip hem de maliyetinizi düşürmek isteyebilirsiniz. Kredi kartlarına olan borçlarınız veya çeşitli bankalara olan ihtiyaç kredisi borçlarınız genellikle yüksek faizlidir ve birden fazla borcu takip etmek ve yönetmek zordur. Bu tür kredileri tek bir ipotekli ihtiyaç kredisi temin ederek kapatmak çoğu zaman maliyet tasarrufu yapmanızı sağlayabilir.
 2. Mevcut kısa vadeli ve yüksek faizli ihtiyaç kredisini uzun vadeli ve daha düşük maliyetli hale getirmek için kullanılabilir. Özellikle kredi kartı borçlarının vadesi kısadır, asgari ödeme dışında ödeyemediğiniz her tutar borcun bir çığ gibi büyümesine ve bu büyüyen tutar üzerinden yüksek faiz ödemenize neden olur. Bu tip borçları uzun ve sabit vadeli bir hale getirip, her ay sabit bir taksit ödemek borçlarınızı kontrol altına almanızı sağlayacaktır.
 3. Konut kredisi borcunuzu aksatmak zorunda kalıyorsanız ve mevcut konut kredinizi yeniden yapılandırmanız mümkün görünmüyor ise konut kredinizi kapatarak ipotekli ihtiyaç kredisi almak suretiyle vadeyi uzatmanız ve taksitlerinizi ödeyebileceğiniz bir seviyeye çekmeniz mümkün olabilir.
 4. Kredi limitleriniz dolduğunda ve bankaların kredi riskinizi yüksek bulup başvurularınızı geri çevirme olasılığı arttığı durumlarda ipotekli kredi için başvurmak kredi onayı alma şansınızı arttırabilir.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl