facebook pixel

Kredi kullanırken maliyet düşürmek için neler yapmalıyım?

Planla:

En pahalı krediler genellikle acil ihtiyaçlar nedeniyle kredi kartlarından çekilen nakit avanslar veya kredili mevduat hesabından çekilen ödünçlerdir. Bu nedenle beklemediğiniz acil bir ihtiyaç ile karşı karşıya kalmamak için nakit ihtiyaçlarınızı planlamalı ve nakit açığı ön gördüğünüz dönemler için daha ucuz çözümler geliştirmeye çalışmalısınız. Bu çözümler öncelikle kredi kullanmadan nakit darboğazını aşmak üzerine kurulmalıdır, mesela giderlerinizde tasarrufa gitmek, ek gelir yaratmaya çalışmak gibi ancak bunların mümkün olmadığı durumlarda kredi arayışına girmelisiniz.

Doğru kredi türünü seç:

Eğer nakit açığınız kredi kartı limitleri dahilinde çözülebilecek seviyede ise mutlaka kredi kartınızı kullanarak peşin fiyatına taksitli alışverişler yapmak yoluyla nakit sıkıntınızı aşmaya çalışmalısınız. Bu mümkün görünmüyor ise mutlaka ihtiyaç kredisi almaya çalışmalısınız zira ihtiyaç kredileri kredi kartı nakit avans çekimlerine veya kredili mevduat hesabı kullanımlarına göre daha uygun maliyetli olacaktır.

Eğer nakit açığınız taşıt veya konut alımı nedeniyle ortaya çıkacak ise ihtiyaç kredisi değil konut kredisi veya taşıt kredisi almalısınız. Genellikle kredi çeşitlerine göre faiz oranlarını en yüksekten en düşüğe doğru sıralamak gerekirse ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri şeklinde bir sıralamadan bahsedilir dolayısıyla nakit ihtiyacınızı planlamanız ve en uygun çeşitte kredi almanız önemlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz sıralamaya bakınca bazı durumlarda ihtiyaç kredisi kullanmak yerine elinizdeki borçsuz aracınızı satıp taşıt kredisi ile araç almak ve yarattığınız nakdi ihtiyaçlarınız için kullanmanız bile uğraşmaya değecek bir yol olarak görülebilir.

Olabildiğince çok teklif al:

Kredi kullanmadan önce mutlaka birçok bankadan teklif almalısınız çünkü bankaların kredi faiz oranları çok çeşitli nedenlerle birbirinden önemli ölçüde farklılık gösterebilmektedir. Sürekli olarak kullandığınız bankanızın size en uygun kredi faiz oranını vereceğini düşünebilirsiniz ancak bu birçok durumda doğru olmayabilir. Bankalar dönemsel olarak mevduat yapılarına veya kredi pazarlama politikalarına bağlı olarak faiz oranlarında ciddi indirime gidebilirler bu indirimleri yakalayabilmeniz için olabildiğince çok bankadan teklif almalısınız.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl