facebook pixel

Kredi Taksitlerimi Ödemezsem ya da Geç Ödersem Ne Olur?

İhtiyaç , taşıt, konut kredileri gibi belirli süreli bireysel kredi sözleşmelerinde, ardarda 2 taksitin ödenmemesi durumunda, en az 30 gün süre verilerek, taksitlerin ödenmesi için uyarıda bulunulur. Verilen sürede ödeme yapılmaması durumunda , banka kalan kredi borcunun tamamını talep edebilir ve sonrasında yasal işlemlere başvurabilir.

Ödememe veya geç ödeme durumunda, sözleşmede yer alan akdi faiz oranının %30 fazlası oranında gecikme faizi tahsil edilir. Bu faiz, anapara borcu üzerinden hesaplanır.

Kredi taksitlerinizin ödenmemesi veya geç ödenmesi halinde, kredi notunuz olumsuz etkilenebilir. Kredi notu, kredi başvurularında dikkate alınan önemli bir göstergedir.

Akdi Faiz Oranı: Tüketici kredisi sözleşmesinde yer alan ve ödeme planı oluşturulmasına esas teşkil eden ve varsa tüketici tarafından ödenen peşin faiz tutarı da dikkate alınarak hesaplanan faiz oranını ifade eder.

Kaynak: TBB/Bireysel Bankacılık Hizmetlerinde Tüketiciye Genel Bilgiler

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl