artıpara blog

Kredi veya Taksitle iPhone 7 Almanın Yolları

7 Eylül ‘de gerçekleştirilen resmi tanıtım töreni ile Apple iPhone 7 modelini piyasaya sürdü. Türkiye’de 16 Eylül 2016 tarihinden sonra satışına başlanacak olan telefonun satış fiyatının 3.800 TL civarında olması beklenmektedir.

2014 yılında BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) tarafından kredi kartı ile akıllı telefon alınmasına getirilen kısıt ile birlikte telefon satışlarında ciddi düşüşler meydana gelmişti.

Bankacılar ve telefon şirketleri kredi kartı yasağının arkasından dolaşmak için akıllı telefon alımı anında hazır ihtiyaç kredisi gibi ürünler çıkarttılar. Bu ürünler halen birçok banka tarafından değişik markadaki akıllı telefonların alımları için kullanılabilmektedir.

Ancak kredi kartı ile taksit imkanı ihtiyaç kredisi alımına oranla çok daha pratik olduğundan bu yaratıcı yöntem yasaklanan yöntem kadar etkin bir satış imkanı getirmemiştir.

Ağustos ayı başından itibaren mobil pazarındaki oyuncuların da çabaları ile kredi kartı ile satış imkanının yeniden sağlanması ile ilgili olarak bazı çalışmaların yapıldığına dair resmi ağızlardan bazı açıklamalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların bir ay içinde bitirileceği beklenmekte olup Eylül ortası itibariyle kredi kartı ile taksitli akıllı telefon satışı mümkün hale gelebilecektir.

Henüz alınan resmi bir karar olmamakla birlikte ihtiyaç kredisi ile telefon almak isteyenlere tavsiyemiz eylül ayında bir miktar daha bekleyip kredi kartı ile taksitli telefon imkanı olanağını kaçırmamalarıdır.

Mobil operatörlerin mağazalarından da tarife ve cihaz birlikte veya sadece cihaz taksitli olarak alınabilmektedir ancak bunlarda genellikle cihaz maliyetleri ve taksit için ödenen faizler yüksek olmaktadır. Bu nedenle en temiz alışveriş cihazı en uygun olarak yakaladığınız yerden kredi kartı ile taksitli olarak almaktır.

Diğer taraftan bazı bankalar ile bazı mobil operatörlerinin yaptığı özel anlaşmalarla sunulan ihtiyaç kredileri de bürokrasiyi elimine ettikleri ölçüde iyi bir alternatif olarak tüketicilerin önünde durmaktadır.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.