facebook pixel

Kredilerde ve Kredi Kartlarındaki Yeni Düzenlemeler

Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme sınırı 9 aydan 12 aya yükseltildi. Kredi kartlarına taksit sayısını ve kart borçlarını yeniden yapılandırmaya ilişkin 27 Eylül 2016’da yayınlanan düzenlemeye göre kredi kartına taksit uygulaması yapılamayacak ürünler; telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışındaki harcamalar, cep telefonları, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki gibi mal veya hizmet içermeyen ürünlerin alımları olarak açıklandı.

Cep telefonlarına kredi kartı ile taksit yapılmasına izin çıkmadı. Bilgisayar alımında uygulanan taksit sayısı dokuz aydan altı aya düşürüldü.

  • Kuyumculuk ürünleri: 4 taksit
  • Elektronik eşya ve bilgisayar : 6 taksit
  • Hava yolları, seyahat acenteleri , taşımacılık ve konaklama: 9 taksit
  • Sağlık ve sosyal hizmetlerle ilgili harcamalar, sağlık ürünü alımları, vergi ödemeleri, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler: 9 taksit olarak açıklandı.

Diğer değişiklikler:

  • Kredi kartı mevcut borç bakiyeleri, kart sahibinin talebi üzerine ,her aya düşen taksit tutarı ilgili ayın asgari ödeme tutarına eklenerek 72 ayla sınırlı olmak üzere taksitlendirilebilecek.
  • İhtiyaç kredisi borçları, borçlunun talebine istinaden 72 aya kadar yapılandırılabilecek.
  • Konut bedelinin %80'ine kadar kredi verilebilecek.
  • Tüketici kredilerindeki vade sınırı 36 aydan 48 aya yükseltildi.
YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERLE İLGİLİ ÖZET TABLO
Harcama Tipi Önceki Yeni
Genel Tüketim 9 ay 12 ay
Bilgisayar, elektronik eşya 9 ay 6 ay
Havayolları, taşımacılık, konaklama. 9 ay 9 ay
Sağlık harcamaları 9 ay 9 ay
Kozmetik 9 ay Yok
Telekomünikasyon, akaryakıt, gıda,yemek,hediye kart, hediye çeki Yok Yok
Tüketici kredileri vadesi 36 ay 48 ay
Konut kredilerinde kredilendirme sınırı 75% 80%

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl