artıpara blog

Kredili Araç Satış Kampanyalarını Nasıl Bulurum?

Türkiye’de satış yapan bütün otomobil firmaları bir veya birkaç banka ile anlaşmak suretiyle zaman zaman finansmanlı satış kampanyaları düzenlemektedirler.

Bu kampanyaları hem otomobil firmalarının web sitelerinden hem de bankaların web sitelerinden takip etme şansınız olduğu gibi www.artipara.com'dan da faiz oranları en avantajlı olan kampanyaları takip etme imkanınız olacaktır.

Ancak şunu söylemek gerekiyor ki bu tür kampanyalar genellikle taşıt kredisi almaktan çok daha ekonomik bir maliyet teklif edemiyorlar. Belki bazı dönemlerde, mesela araç satışlarının düştüğü dönemlerde otomobil firmalarının bankalarla yaptığı anlaşmalar nedeniyle maliyet avantajları sözkonusu olabilmektedir.

Bu tür kampanyalara başvurmadan önce www.artipara.com'da mutlaka bir taşıt kredisi ihalesi açıp, kampanyadaki orandan daha iyi bir teklif bulunup bulunamayacağı kontrol edilmelidir.

İkinci tür kampanyalar, ki bunlar daha avantajlı ve ekonomik faiz oranları teklif ediyor olabilirler, Türkiye’de Tüketici Finans Şirketi bulunan otomotiv firmalarının veya grupların kendi markalarının satışını öne çıkarmak için finans şirketleri vasıtasıyla yürüttükleri kampanyalardır.

Bu tür kampanyalarda satışı yapılan araç ve bunun finansmanı için kullanılan krediye ait tüm gelirler aynı grup altında gelir oluşturacağı için genellikle kredi faizi ve araç maliyeti toplamına bakıldığında oldukça avantajlı bir durum ortaya çıkabilmektedir.

Türkiye’de kendi otomobil markasını satarken aynı zamanda kendi tüketici finansman şirketi vasıtasıyla kredi sağlayan firmaların listesine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bu liste bütün firmaları kapsamıyor olabilir dolayısıyla almayı düşündüğünüz marka için kendi finans şirketi olup olmadığını araştırmanızda fayda bulunmaktadır. Artipara.com da bu tür finansman yoluyla avantajlı kampanyalar sunan otomobil firmalarının kampanyalarına da ulaşabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.