facebook pixel

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı, vadesiz hesaba tanımlanmış kredidir. Vadesiz hesabınızda yeterli bakiye olmadığı durumlarda size limiti oranında mevcut vadesiz hesabınızla yapabileceğiniz para çekme, havale yapma gibi bankacılık işlemlerini yapma imkanı sağlar. Otomatik ve düzenli ödeme talimatı verdiğiniz fatura ve diğer ödemeleri gecikmeye düşmeden yapma olanağı sağlar.

Bir kredi işlemi olması nedeni ile hesap sahibinin kullanılan para miktarı ile birlikte faiz ödeme yükümlüğü sözkonusudur.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Çalışır?

Kredili Mevduat Hesabının bağlı olduğu hesaptan yapılmak istenen herhangi bir bankacılık işleminde hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda mevduat hesabına tanımlı kredili mevduat hesabı devreye girer. Kredili Mevduat Hesabını kullandıktan sonra hesap baksiyesi eksiye geçer. Mevduat hesabına para girişi olduğunda eksi bakiye otomatik olarak kapanır.

Hesabınızın eksi bakiyeye geçmesi ile birlikte anapara,faiz ve vergi ödeme yükümlülüğü doğar. Kredili Mevduat Hesabı kullanıldığında,kullanmış olduğunuz kredi tutarı ve süresi üzerinden faiz hesaplanır. Kullanım süresi, hesabın eksiye geçtiği gün ile hesabın sıfırlandığı gün arasındaki süredir. Faiz tutarı günlük olarak hesaplanır ve ay/dönem sonunda hesabınıza yansıtılır.

Kredili Mevduat Hesabı Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kredili Mevduat Hesabını, ay sonlarına doğru oluşan sıkışıklığı giderme adına birkaç günlüğüne ve düşük rakamlı ihtiyaçlarınız için örneğin bir sonraki ayın maaşı yatana kadar kullanmakta iseniz kısa süreli faiz ödemesi sözkonusu olacağından sizi zor durumda bırakmayabilir.

Kredili Mevduat Hesabına başvurmadan/kullanmadan once, farklı bankaların faiz oranlarını ve alınan ek ücretleri karşılaştırmak gerekir.

Nakit İhtiyacınız İçin Kredili Mevduat Hesabı mı İhtiyaç Kredisi mi?

Kısa süreli ve düşük tutarlı ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılamak için nakit avans çekebilir ya da kredili mevduat hesabından yararlanabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz tutar yüksekse, ihtiyaç kredisi kullanarak diğer iki seçeneğe gore daha uygun maliyetle ve daha uzun vade seçenekleri ile finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl