artıpara blog

Taşıt Kredisi Almak İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

Taşıt kredileri de konut kredileri gibi teminatlı kredilerden olduğundan faiz oranları nispeten düşük krediler arasındadır. Taşıt kredisi tutarları konut kredilerine göre daha düşük ve vadeleri de daha kısa olduğundan faizlerdeki oynamaların maliyetlerinize etkisi konut kredilerine göre daha düşük olacaktır.

Dolayısıyla taşıt kredisi almak için doğru zamanı belirleyecek en önemli kriter aradığınız taşıtı bulduğunuz zaman olacaktır, ancak yine de taşıt kredisi faiz oranlarındaki trendlere bakmakta ve çok yüksek bir dönemde kredi kullanmadığınızdan emin olmakta fayda vardır.

Aşağıdaki ortalama taşıt kredi faizlerine baktığımızda son on yılda gerçekleşen en yüksek taşıt kredi faizinin %24'ler civarında ve en düşük faiz oranının da %10'lar civarında olduğunu görmekteyiz. Nisan 2016 itibariyle ortalama taşıt kredi faizleri ise %15'ler ile tüm on yılın ortalama faizlerinin oluştuğu bir noktadadır.

Dolayısıyla taşıt kredisi kullanmak için çok kötü bir zaman olduğunu söyleyemeyiz, önemli olan sizin doğru aracı bulup bulmadığınız. Eğer doğru aracı bulduğunuzu düşünüyorsanız hemen www.artipara.com'dan taşıt kredisi ihalenizi açın ve arkanıza yaslanıp düşen teklifleri izlemeye başlayın.

taşıt kredisi yıllık faiz oranları trendi

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.