facebook pixel

Taşıt Kredisi Başvurusu Sırasında İstenen Belgeler Nelerdir?

Taşıt kredisi başvurunuz sırasında temel olarak sizden istenecek belgeler aşağıdaki gibi olacaktır ancak unutmayınız ki her banka kendi iç prosedürlerine göre gerekli gördüğü bazı başka belgeleri de isteyebilir bu nedenle istenen belgeleri tam olarak anlamak için bankanızla teyid ediniz.

Kimlik belgesi her banka tarafından istenir, genellikle üzerinde TC Kimlik Numarası bulanan nüfus cüzdanı yeterli olur. Pasaport ve ehliyet de kimlik belgesi olarak kabul edilir ancak bunların üzerinde de TC Kimlik numaranız olmalıdır.

SGK’ya kayıtlı olarak çalışıyor iseniz gelir durumunuz banka tarafından kontrol edilebileceğinden büyük ihtimalle gelir durumunuzu gösterir bir belgeye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ancak eğer SGK kaydınızın doğrulanamaması durumunda veya ek gelir beyan etmek istediğiniz durumda gelir durumunuzu gösterir belge veya belgeleri sunmak durumunda kalabilirsiniz.

Gelir durumunu gösterir belgeler aşağıdakiler olabilmektedir;

 • Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı: 2 aydan eski olmayan bir adet Güncel Bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşınızda haciz/kesinti olup olmadığına dair bilgilerinizi içeren son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile imza sirküleri
 • Emekli iseniz Emekli Belgesi: Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi / Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı
 • Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi / Güncel işletme hesap özeti
 • Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi
 • Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri: Kiraya Konu Gayrimenkul Tapusu, 2 yıldan eski olmayan Kira Kontratı ve 2 aydan eski olmayan bir adet Kira Tahsilatına İlişkin Belge
 • Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı: Başvuru tarihinden sonra alınmış Faiz Geliri Belgesi
 • Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi: Çiftçilik Belgesi ve Zirai Kazancı Gösterir Belgesi

Bunlar dışında alacağınız araç sıfır kilometre ise araca ait proforma faturanın, eğer araç ikinci el ise araca ait ruhsatın da başvuru sırasında bankaya verilmesi gerekmektedir.

Eğer ticari taşıt kredisi çekmek istiyorsanız bu durumda firmaya ait bazı belgeler de istenecektir, bunlar aşağıdaki belgeler olacaktır.

 • Firma ortaklarının nüfus cüzdanları
 • Gelir tablosu
 • Son vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İmza sirküleri
 • Faaliyet belgesi

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl