facebook pixel

Taşıt Kredisi hakkında bilmek istedikleriniz

Taşıt kredisi sıfır veya ikinci el bir taşıtın satınalma finansmanı için taşıt rehni teminatı karşılığında alınan ödünç paradır.

Taşıt kredisinin maksimum vadesi nedir ?

Taşıt kredilerinde maksimum vade 48 aydır.

Taşıt kredisi olarak ne kadar kredi alabilirim ?

Sıfır araçlarda fatura değeri üzerinden, ikinci el araçlarda ise aracın kasko değeri üzerinden aşağıdaki rakamlar çerçevesinde maksimum kredi kullanabilirsiniz.

  • 50.000 Türk Lirası veya altında olan araçlar için bedelin maksimum %70’i için,
  • 50.000 Türk Lirasını aşan araçlarda, bedelin 50.000 Türk Lirasına kadar olan kısmı için maksimum %70, 50.000 Türk Lirasının üstünde olan kısım için %50’sini aşamayacak şekilde kredi kullandırılabilir.

Taşıtın yaşına bağlı olarak alacağım kredi değişir mi ?

Yasal olarak taşıt kredisine konu araçlarda yaş sınırı olmamakla birlikte her banka kendisine özgü olarak belirlediği yaş sınırına uygun araçlara kredi verir. Genellikle 5 yıldan büyük araçların teminat olarak kabulü mümkün olmadığı için bankalar 5 yıldan yaşlı araçlara taşıt kredisi kullandırmaz ancak unutmayın ki bu sınır bankadan bankaya değişebilir.

Taşıt kredileri üzerinden vergi öder miyim?

Kredinizin faizi üzerinden KKDF ve %5 BSMV hesaplanarak taksit tutarınız içerisinde sizden tahsil edilir. Bu fon ve vergi kesintileri gerek aylık taksit bazında gerekse toplam tutar olarak ödeme planınızda açıkça görülür. Ayrıca krediniz ile ilişkili dosya masrafınız üzerinden de %5 BSMV tahsil edilmektedir.

Taşıt kredisinde banka sigorta ister mi?

Taşıt kredisi kullananlardan hayat sigortası ve kasko yapmaları istenir.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl