facebook pixel

Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi Alayım?

Araç almak isteyenlerin ilk aklına gelen kredi türü şüphesiz taşıt kredisidir, ancak bazı durumlarda aracınızın finansmanı için ihtiyaç kredisi kullanmak da anlamlı olabilir.

Taşıt kredisi ile ihtiyaç kredisini çeşitli açılardan karşılaştırdık bu karşılaştırmayı baz alarak sizin için taşıt kredisi almak mı yoksa ihtiyaç kredisi kullanmak mı daha anlamlı olacak bulunduğunuz duruma göre kendiniz karar vermelisiniz.

Faiz Oranı:

Genellikle taşıt kredilerinin faiz oranları ihtiyaç kredis faiz oranlarına göre biraz daha düşüktür ancak diğer taraftan bazı bankalarda bu iki oran arasında fark yoktur veya çok azdır. Kredi almadan önce tüm bankaların taşıt ve ihtiyaç kredi oranlarının iyice incelenmesinde, size özel oranları alabileceğiniz www.artipara.com‘da ihale açmanızda fayda bulunmaktadır.

Vade:

Taşıt kredilerinin maksimum vadesi 48 ay iken ihtiyaç kredilerinde maksimum vade 36 ay olabilmektedir.

Araç yaşı:

Eğer sıfır kilometre bir araç alacaksanız bu durumda taşıt kredisi almanız sorun olmayacaktır ancak eğer ikinci el bir araç alacaksanız aracın yaşının 5 ‘ten büyük olması durumunda birçok banka taşıt kredisi vermekte tereddüt edecektir. Diğer taraftan ihtiyaç kredisi alacaksanız aracın yaşının bir önemi olmayacaktır.

Kredi Tutarı:

Taşıt kredisinde 50bin TL’ye kadar olan araçlar için aracın %70’ine, 50bin TL’den fazla olan araçlar için 50bin TL’ye kadar olan kısım için %70 oranında 50bin TL’yi aşan kısım için ise %50 oranında kredi alınabilir. Bu nedenle eğer alacağınız aracın tamamı için kredi kullanmanız gerekiyor ise ihtiyaç kredisi kullanmak daha mantıklı olabilecektir.

Diğer taraftan ihtiyaç kredileri genellikle daha düşük tutarlarda verilmektedir, oysa taşıt kredileri aracın tamamı için olmasa da daha yüksek tutarlı olarak verilebilmektedir. Bu nedenle alacağınız aracın tutarına ve yapmak istediğiniz finansman oranına göre taşıt kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi sizin için daha uygun olacak kara verebilirsiniz.

Özel Oran ve Kampanyalar:

Bazı dönemlerde bankaların taşıt kredileri için özel oranlar açıkladıklarını görebilirsiniz, bazı durumlarda ise bankalar belirli bazı otomobil modellerine özel olarak kampanyalı faiz oranları açıklayabilirler. Kredi alacağınız dönemde bu tip kampanyaların olup olmadığını kontrol edip varsa faydalanmanız gerekmektedir.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl