artıpara blog

Yakında, Bütçenizi Kolayca Yönetin

Kredi almak, harcamalarınızın planlı bir şekilde yapılmasını ve her ay belirlenmiş kredi tutarının geri ödenmesini gerektirir. Bu süreçte bütçe yönetimi önem kazanır.

Kredi kullanmadan önce ; kredi vadesi boyunca oluşmasını beklediğiniz gelir gider dengesini yıllık veya aylık olarak planlayan uzun vadeli bir finansal projeksiyon hazırlamalısınız. Ayrıca, tasarruflarınızı arttırıp kredi tutarınızı düşürecek tedbirler almalısınız.

Bütçeniz yoksa gelir gider dengenizi tam olarak bilme şansınız yok demektir. Bu durumda ne kadarlık bir kredi taksidi ödeme kapasiteniz olduğunu bilemezsiniz, bu şartlarda belirleyeceğiniz kredi tutarı ve vadesi , ileride kredi borcunun ödenmesi ile ilgili problemler doğurabilir. Mutlaka bir sonraki yıl için basit bir şekilde aylık olarak gelirlerinizi ve giderlerinizi listeleyeceğiniz bir bütçe yapmalısınız.

Elinizde mevcut tasarruflarınızın durumu, yıllık detaylı bütçeniz ve uzun vadeli özet finansal durum beklentiniz olduğunda, alacağınız kredinin tutarı, aylık kredi ödeme gücünüz ve bu gücünüzü ne kadar süreyle devam ettirebileceğinize karar verebilirsiniz.

Artıpara.com, hem anlamlı bir bütçe yaratmak hem de nereye ne kadar harcayacağınızı planlamanıza yardımcı olacak bir araç sunmaktadır. Bu araç, yaptığınız harcamaların planladıklarınız ile paralel gidip gitmediğini aylık olarak izlemenize ve beklenmedik harcamalar karşısında sizi bilgilendirerek önlem almanıza yardımcı olacaktır.

Bütçe aracı; farklı kredi kartlarından yapılan harcamalarınızı sizin yerinize hesaplar, kategorize eder ve planlanla karşılaştırır. Örneğin; planlı eğlence harcamanız aylık 500 tl ve tanımlanmış farklı üç kredi kartından sırası ile 100 tl, 150 tl ve 350 tl eğlence harcaması yapmış olun. Artıpara.com bütçe aracında aylık harcama kalemlerini kontrol ettiğinizde , 500 tl planlanan harcamaya karşın 600 tl harcamanız olduğunu kırmızı renkli grafik ile görebileceksiniz ; ayrıca harcamanız 500 tl yi geçtiğinde bilgilendirme mesajınız telefonunuza gönderilecektir.

İletişim

Tüm sorularınız için bize ulaşın

e-mail:

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

Gizlilik ve Koşullar | Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

artipara.com facebook artipara.com youtube artipara.com twitter artipara.com linkedin
2017 artıpara bilgi teknolojileri ve finansal danışmanlık hizmetleri a.ş.