facebook pixel

Yurtdışında Yaşayanlara Konut Kredisi

Yurtdışında yaşayıp Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmak isteyenler eğer yeterli birikime sahip değillerse Türkiye’deki bankalardan kredi kullanabilirler. Yurtdışında yaşayanlar için bazı bankaların çeşitli vade seçenekleri ile sunduğu özel kredi ürünleri mevcuttur.

Kredi Çekmek için Gereken Koşullar

Kredi başvurusunda bulunabilmek için bir TC Kimlik Numarası olması gereklidir.

Söz konusu olan konut kredisi olunca bankaya başvurunuzu bizzat Türkiye’ye gelerek yapmanız gerekir. Bunun dışındaki bankacılık işlemleri ve daha sonraki tapudaki diğer işlemler için vekalet verebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra vekalet vermek için bulunduğunuz yerdeki Türk Konsolosluğuna başvurmanız gerekir.

Yurtdışında Yaşayanların Kredi Notu

Yurtdışında yaşayanların kendi ülkelerindeki kredi notu Türkiye’deki kredi başvurularının değerlendirilmesinde bir etkendir, bu not kredi başvurusunda ya bankalar tarafından sorgulanır ya da kişinin kendi ülkesindeki kredi kayıt bürosunun verdiği kredi notunu belgelemesi istenir. Eğer yaşadığınız ülkedeki finansal kayıtlarınıza bağlı olarak oluşan kredi notunuz düşük ise Türkiye’de kredi kullanma ihtimaliniz de düşecektir.

İstenen Belgeler

Bankadan bankaya farklılık göstermekle birlikte ;

  1. Gelir durumunu gösterir belgeler,
  2. Vergi Kimlik Numarası
  3. TC Kimlik fotokopisi, TC pasaportu
  4. Yaşanılan ülkedeki kredi kayıt bürosunun kaydı,
  5. Yurtdışındaki ikamet adresini belgeleyen doküman ya da eve ait telefon, su v.b faturalar,
  6. Evli ise eşin muvaffakatnamesi,
  7. Banka ve kredi kartı hesap ekstreleri ile
  8. Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ile ekspertiz raporu istenmektedir.

En uygun krediyi bulabilmek için gurbetçilere konut kredisi veren bankaların faiz oranlarını ve toplam kredi maliyetlerini karşılaştırmanızı öneririz.

BİR TIKLA EN İYİ KREDİ, DAİMA!

İhalenizi hemen başlatın. Bankalar size en iyi teklifi vermek için yarışsın.

ÜCRETSİZ İHALE BAŞLAT!

Yatırım tavsiyesi değildir:
Bu sayfada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Sorumluluk Reddi:
Burada verilen bilgiler genel çerçeveli olup size bir fikir vermesi amaçlıdır, sadece bu yorumlara bakarak veya buradaki yorumlardan çıkarımlar yaparak herhangi bir konuda karar vermeyiniz, vereceğiniz kararlar sizi bağlamaktadır, bu kararlardan dolayı oluşabilecek zararlar için artipara.com 'dan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı bu sayfaları okuyarak peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Bize Ulaşın!


Tüm sorularınız için bize e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Adres: Yenişehir Mah. Demokrasi Blv. 54/A İzmit/Kocaeli +90 262 988 01 22

comodo ssl